Oświadczenie Federacji Stowarzyszeń

Oświadczenie Federacji Stowarzyszeń w sprawie kpk zebranych w Warszawie w dniu 29 września 2013 r. przekazane do Prezydenta Bronisława Komorowskiego

My organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i fundacje patriotyczne zgromadzone w dniu 29.IX.2013 r. na Forum Obywatelskich Ruchów w warszawskiej Sali NOT-u, zwracamy się do Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o nie podpisywanie dużej nowelizacji Kodeksu Postępowania Karnego, ponieważ narusza ona prawa człowieka i nie zawiera podstawowych gwarancji obiektywnego procesu, w tym rejestrowania postępowań i udziału w nich organizacji społecznych.

 

Rezolucja uchwalona jednomyślnie przez reprezentantów następujących stowarzyszeń i organizacji:

 

  1. „Federacja Obywatelskich Ruchów – Polska” – Paweł Kukiz;

  2. Demokracja Bezpośrednia - Waldemar Fydrych - „Major”; Dominik Hernik, Paweł Tanajno;

  3. Federacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Jacek Kozłowski;

  4. Federacja Stowarzyszeń „Solidarności” – Warszawa – Dariusz Komorowski;

  5. Forum-Z „Naprawmy Wymiar Sprawiedliwości” – Michał Ziebiński;

  6. Jesteśmy zmianą - Izabela Litwin;

  7. Klub Inteligencji Polskiej – Marek Toczek, Dariusz Grabowski;

  8. Komitet Obywateli III RP za granicą – Kazimierz Iwanowski, Gr. Miernik

  9. Komitet Społeczny „Wspólna Sprawa” – Wołomin – Ryszard Tomczyk;

  10. KPN „Niezłomni” – Adam Słomka;

     

  11. Krajowe Stowarzyszenie Spółdzielców „Nasze Mieszkania” – Warszawa – Jaromir Gazy;

  12. Liga Nyska – Piotr Smoter.

  13. Mazowiecka Wspólnota Samorządowa - Konrad Rydel, Andrzej Szczurowski;

  14. Niepokonani – Łódź – Ryszard Gasparski;

  15. Niepokonani 2012 – Jerzy Książek;

  16. Niezłomni – Warszawa - Rafał Mossakowski ;

  17. Ogólnop. Stow. Osób Wykluczonych – Łódź - Marek Ludwikiewicz, Mirosław Chandrała;

  18. Ogólnopolski Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją – Poznań -
    Renata Ramos;

  19. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy – Krzysztof Bukiel;

  20. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach – Przemysław Cuske;

  21. Porozumienie Społeczne „Revocatio” – Kraków – Andrzej Fatyga, Jarosław Medyński, Antoni Gromadzki;

  22. Ruch JOW – Lublin – Krzysztof Kowalczyk;

  23. Ruch JOW Czerwonka – Henryk Kozłowski;

  24. Ruch Obrony Bezrobotnych – Katowice – Zygmunt Miernik;

  25. Ruch Polaków krzywdzonych przez Władze – Sławomir Kropisz;

  26. Ruch Społeczny „Nowa Polska” – Częstochowa – Andrzej Dziąba;

  27. Ruch Społeczny „Stop Bezprawiu” – Lublin – Jerzy Pietrzyk;

  28. Ruch Społeczny Poszkodowanych Przedsiębiorców „Stop Ekranom”;

  29. Społeczny Komitet Obrony Praw Człowieka w Wieluniu – Jan Derbis;

  30. Stow. Obrony Praw Ojców – Warszawa -Zenon Nowak;

  31. Stow. Patriotyczne Ziemi Grajewskiej – Andrzej Kochanowski;

  32. Stowarzyszenie „Demokracja Bezpośrednia” – Krzysztof Szewczyk;

  33. Stowarzyszenie „Kochamy Błonie” – Grzegorz Stępniewski;

  34. Stowarzyszenie „Kochamy Warmię” – Jacek Adamus;

  35. Stowarzyszenie „Krajowe Porozumienie Samorządowe” – Tadeusz Bartold

  36. Stowarzyszenie „Niepokonani 20132” Ostrołęka – Jerzy Nowakowski;

  37. Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu” – Opole, Nysa – Janusz Sanocki;

  38. Stowarzyszenie „OMNI” – Jan Herman – Grodzisk Maz.;

  39. Stowarzyszenie „Polska mój dom” – Paulina Szewczuk;

  40. Stowarzyszenie „Polska wolna od GMO” – Gliwice – Anna Szmelcer;

  41. Stowarzyszenie „Polska Wolności” Gliwice;

  42. Stowarzyszenie „Przeciw Bezprawiu Sądów i Prokuratur” – Bielsko-Biała – Jerzy Jachnik;

  43. Stowarzyszenie „Przeciw Bezprawiu” Toruń – Barbara Bączkowska;

  44. Stowarzyszenie „Solidarni w działaniu” – Kepno – Piotr Adamski, Jolanta Jędrecka;

  45. Stowarzyszenie Centrum Zrównoważonego Rozwoju - Łódź - Zbigniew Tyneński;

  46. Stowarzyszenie Inteligencji Polskiej - Ryszard Kobiela;

  47. Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski – Tadeusz Chołda, Lucyna Podgórska;

  48. Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski - Zwoleń – Krzysztof Skrzypczak;

  49. Stowarzyszenie Obywatelskie „Samorządność” – Włocawek - Dariusz Grudziecki,

  50. Stowarzyszenie Ogrodów Działkowych – Ireneusz Jarząbek, Marek Odlanicki-Poczobutt;

  51. Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu – Katowice – Krzysztof Musialski;

  52. Stowarzyszenie Radogost – Gałków Duży – Jerzy Surowiecki;

  53. Stowarzyszenie Represjonowanych w stanie wojennym – Bydgoszcz – Andrzej Ikert;

  54. Stowarzyszenie rozwoju „Geotermia w Polsce im. św. Jadwigi”- Marek Kaźmierczak;

  55. Stowarzyszenie Ruch Społeczny – PN - Ryszard Opara, Zbigniew Wrzesiński;

  56. Stowarzyszenie Społeczne – Lublin – Andrzej Jędrzejewski, Marzena Jędrzejewska;

  57. Świętokrzyski Komitet Obrony Społecznej - Kielce – Bogdan Migas, Bogusław Moskal;

  58. Warszawska Wspólnota Samorządowa – Maciej Białecki;

  59. Zieloni Nowa Generacja Łódź – Dariusz Łaska;

  60. Zmieleni.pl – Brodnica – Paweł Szramka;

  61. Zmieleni.pl – Kraków – Paweł Koppko;

  62. Zmieleni.pl – Warszawa – Paweł Olewiński;

  63. Zmieleni.pl – Włocławek – Marcin Sadowski;

  64. Zmieleni.pl Grójec – Paweł Maciak;

Osoby obecne na spotkaniu:

Lucyna Szczucka – Kielce, Andrzej Czachor – Warszawa; Marcin Masny – Warszawa; Mieczysław Debski – Piastów; Józef Drogoń ; Bogdan Goczyński – Nadarzyn; Robert Fondaliński – Warszawa, Piotr Paczuski – Warszawa; Andrzej Weselski; Tadeusz Polelejew – Osów; Ireneusz Piekarski, Anna Wach - Niepokonani – Skierniewice; Grzegorz Swoa; Irena Bordzio-Berus – zmieleni.pl – Radom; Joanna Gniewek – Warszawa; Ryszard Michalak; Maciej Rysiewicz –portal „3-obieg”; Zambrzycka Ewa – „Niepokonani 2012” Białystok; Rusaczek Janusz – Białystok; Porowski Krzysztof – zmieleni.pl Warszawa; Maria Bzura – Niepokonani 2012 Podlasie; Krzysztof Więkowski – Warszawa; Kacper „Rebel” - „Pospolite Ruszenie”; Stanisław Rabczuk – „3obieg”; Paweł J. – „Zniszcz system”; Janusz Gajewski; Czesław Przystawa; Lech Ciciała; Andrzej Żuromski – „Stop pomówieniom”; Romuald Batorski Kodzko; Wacław Szymonik – Lublin; Małgorzata Todd – Wydawnictwo „Twins”; Krystyna Górzyńska – „Rebeliantka”; Teresa Nowak –Wołomin; Eric A. Kaminski – „Niepokonani Warszawa; Anna Niedziałkowska – Stow. JOW; Jan Szymański – Warszawa; Barbara i Henryk Filipowicz – Legionowo; Marek Głogowski – Klub Ronina; Ludwik Wasiak, Adam Bednarczyk; Norbert Tomczyk; Andrzej Zieliński Kozienice; Paweł Tanajno; Jerzy Piórecki; Andrzej Łączny – Kraków; Zbigniew Jacek Puchniowski; Jan Kowalski - PON; Beata Dróżdż; Łukasz Perzyński Warszawa; Joanna Karłowicz-Wilan; Dariusz Kociuba - Olsztyn; Jarosław Dziwiński; Leopold Żurowski – Piotrków Tryb.; Janusz Mikulak; Mieczysław Szwagrzyk, Renata Ziemba; Ryszard Świtoń; Damian Wolczyk; Marek Frankiewicz; Paweł Dabrowski, Jakub Krawiec; Rafał Zawadzki, Andrzej Baranowski; Krzysztof Szczotka; Zdzisław Jankowski – Konin; Piotr Marzec; Roman Łambucki – Kłodzko; Barbara Berecka – Lublin; Remigiusz Zarzycki – Ruch JOW; Alfred zioło – Pracownia Badań Społecznych; Longin Wawrzonek Zwoleń; Dominik Nycz; Alina Dobrowolska-Segit; Władysław Wiatrowski – Brzeg; Roman Mieczysław Gaweł.

 

Za zgodność:

Przewodniczący obrad – Janusz Sanocki

Dodatkowe informacje

Informujemy, że niniejsza strona wykorzystuje technologię "cookies" (tzw. "ciasteczka"). Aby dowiedzieć się o tym więcej, zapoznaj się z naszą Polityką cookies.

EU Cookie Directive Module Information